Obmedzenie verejného slávenia bohoslužieb

Od 15. októbra 2020 až do odvolania bude na Slovensku platiť všeobecný zákaz verejných podujatí, ktorý sa týka aj bohoslužieb, ktorých slávenie bude s výnimkou krstov, sobášov a pohrebov výrazne obmedzené na maximálne šesť osôb.

Úrad verejného zdravotníctva SR vydal v stredu 14. októbra 2020 večer konečnú verziu opatrení, ktoré budú záväzné od štvrtka 15. októbra 2020. Z dokumentu vyplýva, že hromadné podujatia napokon nebudú zakázané úplne: bude možné ich konať so zásadným obmedzením, teda maximálne do 6 osôb. Platí to aj pre sväté omše (maximálne 6 prítomných veriacich vrátane kňaza).

Sviatosti sa budú vysluhovať na individuálnej báze, bez spoločného zvolávania veriacich, teda tak, ako tomu bolo na začiatku prvej vlny koronavírusu. Len na pohreby, sobáše a krsty sa vzťahuje výnimka: môžu sa naďalej konať, ale s obmedzením počtu na jednu osobu na 15 štvorcových metrov vo vnútri; vonku bude treba dodržiavať dvojmetrové rozostupy, pričom počet účastníkov vonku nebude obmedzený.

NávštevnosťPočet návštev dnes: _ Práve je online: 0