Výzva rožňavského biskupa na modlitbu Deviatnika k Rožňavskej Panne Márii

Rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik prosí a pozýva nás všetkých od dnešného dňa (16. 3. 2020) na modlitbu Deviatnika k Rožňavskej Panne Márii v celej našej diecéze: „Budeme Pánovi prednášať pokorné prosby s veľkou dôverou cez našu nebeskú Matku na úmysel zastavenia šírenia sa koronavírusu a aby sme sa v tejto situácii viac primkli k nášmu Pánovi, k Panne Márii, a to nielen na čas tohoto ťažkého obdobia, ale aby sme pri nich už zostali navždy.“ Modlitbu Deviatnika si môžete stiahnuť TU. Na záver Deviatnika, na slávnosť Zvestovania Pána v stredu 25. marca 2020, pán biskup vo svojej biskupskej kaplnke zasvätí celú našu diecézu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Pripojme sa k tomuto zasväteniu všetci, hoci aj sami a súkromne. Panna Mária nás chce opäť a opäť zobrať pod svoju ochranu, ale my jej našu túžbu, aby to stále robila, vyjadrime zasvätením sa jej Nepoškvrnenému Srdcu. Môžeme tak urobiť jedným z týchto spôsobov:

1. Modlitbou, ktorou sme sa zasvätili Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie 14. októbra 2017 + modlitba za diecézu, ktorú sa modlievame vždy 16.-teho v mesiaci
2. Modlitbou zasvätenia z brožúrky Pobožnosti fatimských sobôt + modlitba za diecézu, ktorú sa modlievame vždy 16.-teho v mesiaci
3. 3 x Zdravas Mária…, Pod tvoju ochranu… + modlitba za diecézu, ktorú sa modlievame vždy 16.-teho v mesiaci.

Pred zasvätením, alebo v ten deň, sa odporúča pomodliť jeden až tri ružence. Modlitba Deviatnika bude tiež vysielaná každý deň odo dneška (16.3.) prostredníctvom Rádia Lumen po večernej svätej omši.

Pán biskup nás všetkých prosí, aby sme sa veľa modlili: „Teraz je na to naozaj aj čas! Modlite sa denne tri ružence s prosbou o zastavenie pandémie a za všetkých, ktorí sú v prvej línii, zvlášť za lekárov, zdravotné sestry, záchranárov, všetkých zdravotníckych pracovníkov, za pracovníkov v obchodoch, za tých, ktorí sa starajú o opustených, bezdomovcov, za všetkých, ktorí teraz vydávajú mimoriadne svedectvo pred Bohom a ľuďmi v napĺňaní lásky k blížnemu.“ Pán biskup pripomína svoju prosbu, aby každý, kto môže a ako môže, tieto úmysly vložil aj do pôstu v stredy a piatky. Vo svojom liste kňazom Rožňavskej diecézy ďalej píše: „Spomeňme si na známe príbehy zo Svätého Písma, ako Boh odvrátil, zastavil pohromy, choroby, keď sa ľudia kajali, modlili, postili. Nezabúdajme prosiť o pomoc aj mocného pomocníka v ťažkých situáciách – sv. Jozefa, ktorého mesiac prežívame a sviatok ktorého budeme sláviť už o niekoľko dní. Ubezpečujem vás, že som s vami v duchu zjednotený, s každým z vás kňazov i so všetkými našimi veriacimi, ale aj so všetkými ostatnými ľuďmi Rožňavskej diecézy a za všetkých sa modlím, osobitne za tých, ktorých vkladáme do úmyslu Deviatnika, troch ružencov a pôstu.“

NávštevnosťPočet návštev dnes: _ Práve je online: 0