Máj bude v Cirkvi mesiacom mariánskej modlitby za ukončenie pandémie

Podľa želania a výzvy Svätého Otca Františka mesiac máj tohto roka bude venovaný modlitbovému maratónu pod heslom: „Cirkev sa bez prestania modlila k Bohu (Sk 12,5)“. Informovala o tom Pápežská rada pre podporu novej evanjelizácie. Zdôraznila, že táto iniciatíva sa bude konkrétne týkať všetkých sanktuárií (chrámov) na svete, aby sa stali miestami modlitby ruženca s veriacimi, rodinami a komunitami a prosili o ukončenie pandémie.

Modlitba ruženca bude prebiehať v tridsiatich svätyniach po celom svete. Bude vysielaná naživo na oficiálnych kanáloch Svätej stolice každý deň o 18:00 (rímskeho času).

Pápež František začne túto veľkú modlitbu 1. mája a ukončí ju 31. mája.

Pripojme sa k výzve Svätého Otca aj my svojimi modlitbami a obetami. Modlitbu posvätného ruženca pred svätými omšami v našom kostole ako aj májové pobožnosti budeme obetovať po celý mesiac máj na tento úmysel.

NávštevnosťPočet návštev dnes: _ Práve je online: 0